Şirket Profili

Lojistik sektöründeki geçmişi 2000’li yıllara dayanan Arinna Logistics, 2009 yılında Arinna Uluslararası Taşımacılık şirketi olarak sektörde faaliyette bulunmaya başlamıştır. Kuruluşundan itibaren hızlı, güvenilir, modern taşımacılık olanakları, teknolojik alt yapısı, kaliteli çözümleri, çevreci bakış açısı, müşteri memnuniyeti odaklı insan kaynakları ile sektördeki konumunu her geçen gün daha da güçlendirmektedir. Şirket yönetiminde yer alan ikinci jenerasyon ile kuşaklar arası aktarılan deneyim sayesinde lojistik hizmet sağlayıcı olarak sürdürülebilir büyümeyi, uluslararası forwarding hizmetlerini geliştirmeyi ve yurtiçi ve yurtdışı dağıtımdaki konumunu büyütmeyi planlayarak yatırımlarına devam etmektedir.

Arinna Logistics’in uluslararası teknik standartlara sahip 30 öz mal çekici, farklı özelliklere sahip 45 yarı römork ve 150’e yakın tedarikçi aracından oluşan karayolu nakliye filosu mevcuttur. Şirketimiz, uluslararası taşımacılık alanında, Asya ve Avrupa ülkelerinde Multimodal Taşımacılığı, Uluslararası Karayolu Taşımacılığı, Uluslararası Canlı Hayvan Taşımacılığı, Uluslararası ağır taşımacılık operasyonları gerçekleştirmektedir. Ayrıca şirket bünyesi ve mevcut tedarikçilerimiz aracılığı ile depolama hizmetleri olarak yurtiçinde başta Çorum, Ankara, ve İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de faaliyette bulunmaktadır.

Arinna Logistics; otomotiv, enerji, ilaç-medikal, bitki, lastik, demir-çelik, inşaat, maden, tekstil, makine, cam ürünleri, gıda, dondurulmuş gıda, otomobil taşımacılığı, canlı hayvan taşımacılığı, mobilya, komple fabrika-tesis taşımacılığı ve iletişim sektörleri başta olmak üzere sektörün öncü firmalarına yurtiçi ve yurtdışı karayolu, denizyolu, havayolu, demiryolu desteği, depolama, dağıtım, antrepo yönetimi, proje taşımacılığı, gümrükleme ve sigorta hizmetleri kapsamında lojistik hizmetler sunmaktadır.

Genel merkezi Çorum olan Arinna Logistics hizmet ağını genişletmek amacıyla, Ankara ve İstanbul şubelerini faaliyete geçirerek, Türkiye-Avrupa Türkiye-Asya ve Avrupa-Asya hattında çeşitli bölgelerdeki acenteleri aracılığı ile müşterilerine hizmet sunmak üzere organize olmuştur.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) üyesi olan şirketimizin, TPE Marka tescil belgesi, T.C Ulaştırma Bakanlığı C2 Yetki Belgesi,  T.C Ulaştırma Bakanlığı UBAK Başarı Belgesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ihracatçı ödülü bulunmaktadır.